poniedziałek, 28 listopad 2016 08:22 | Aktualności Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W PAŃSTWOWYCH SZKOŁACH BUDOWNICTWA

 

 

 

          W dniach 21 - 25 listopada 2016r. w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego przy al.Grunwaldzkiej 238 w Gdańsku odbył się festyn prozdrowotny „Tydzień Promocji Zdrowia.”

           W pierwszym dniu, organizowanym pod hasłem „Zdrowy Styl Życia” wzięła  udział Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

           Przeprowadzone zostały badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera. Tlenek węgla obecny jest w znacznie większej ilości w powietrzu wydychanym przez osoby palące, zwłaszcza jeśli badanie przeprowadzi się wkrótce po wypaleniu papierosa. Może jednak zostać wykryty również u osób niepalących narażonych na bierne palenie bądź palących w piecu. Badanie smokolizerem cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród personelu szkoły, jak i uczniów, którzy na każdej przerwie tłumnie odwiedzali stanowisko sekcji, aby to badanie wykonać.

             Wielu było też chętnych na założenie alkogogli, okularów, które zniekształcają postrzeganie otoczenia i  symulują stan nietrzeźwości. Uczestnicy podejmowali próbę przejścia w nich po linii prostej czy też wykonania innych niesprawiających zwykle trudności czynności. W ramach akcji prowadzona była również dystrybucja ulotek dotyczących profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego stylu życia.

 

 

 

© 2006 - 2019 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2195771

realizacja: Nabucco