Akcja promująca zdrowie w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących „Conradinum” oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 10 w Gdańsku

 

W dniach 4 i 5 kwietnia 2017r. w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących „Conradinum” przy ul. Piramowicza 1/2 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Gdańsku odbyły się akcje promujące zdrowie z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Przedstawiciele Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku wykonywali badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokelyzera. Tlenek węgla jest jednym z głównych składników dymu tytoniowego. W czasie palenia papierosów dochodzi do całkowitego spalania tytoniu, co powoduje, że 1 – 5% wydychanego dymu tytoniowego stanowi tlenek węgla (CO). W ramach akcji przeprowadzona została dystrybucja materiałów oświatowo – zdrowotnych oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

Uczestnicy akcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 mieli również okazję skorzystać z alkogogli tj. okularów, które symulują stan nietrzeźwości. Młodzież zapoznała się z zagrożeniami i profilaktyką wynikającą z zażywania środków psychoaktywnych.

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2288569

realizacja: Nabucco