Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – 9 września 2017

 

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża w 2000 roku zainicjował obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który w tym roku przypada na 9 września (druga sobota miesiąca). Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy wśród obywateli. Pierwsza pomoc jest niezbędna w naszym codziennym życiu, zarówno dla ratowania życia jak i zdrowia w sytuacjach nagłych.

Z okazji tego święta pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich ratowników, instruktorów pierwszej pomocy i wolontariuszy za propagowanie idei pierwszej pomocy oraz za codzienną gotowość do podjęcia działań ratujących zdrowie i życie ludzkie.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do systematycznego ćwiczenia i przypominania sobie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy te umiejętności przydadzą się właśnie Tobie!

 

 

 

Pracownicy Sekcji OZiPZ PSSE Gdańsk podczas instruktażu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie trwania wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.

© 2006 - 2019 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2192340

realizacja: Nabucco