poniedziałek, 12 marzec 2018 13:03 | Aktualności Oddziału Higieny Komunalnej

 

SOLARIA

W dniu 16.02.2018r. weszła w życie Ustawa z dnia 15 września 2017r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium (Dz. U. z  2017r. poz. 2111), która wprowadza m.in.:

 

  • całkowity zakaz udostępniania solarium małoletnim oraz obowiązek umieszczenia w miejscu udostępniania solarium informacji o powyższym zakazie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018r. w sprawie umieszczania informacji o zakazie udostępniania solarium osobom, które nie ukończyły 18 roku życia oraz treści informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z solarium (Dz. U. z 2018r. poz. 275, tj.:

 

„ZAKAZ UDOSTĘPNIANIA SOLARIUM OSOBOM, KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 18. ROKU ŻYCIA
(ART. 5 UST. 1 USTAWY Z DNIA 15 WRZEŚNIA 2017R.
O OCHRONIE ZDROWIA PRZED NASTĘPSTWAMI KORZYSTANIA
Z SOLARIUM).

MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA:

KORZYSTANIE Z SOLARIUM ZWIĘKSZA RYZYKO ZACHOROWANIA NA NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY SKÓRY”

 

  • całkowity zakaz reklamy i promocji usług udostępniania solarium, w szczególności w: telewizji, radiu, prasie, kinach, podmiotach leczniczych, szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, na terenie obiektów sportowo – rekreacyjnych oraz w innych miejscach publicznych; w prasie, na plakatach, ulotkach oraz w środkach usług informatycznych.

 

Nazwa zakładu – umieszczona na szyldzie,  lokalizacja, godziny otwarcia, zakres i cennik usług danego obiektu świadczącego usługi w zakresie udostępniania solarium są danymi informacyjnymi, służącymi klientowi oraz pozwalającymi podmiotowi na jawne i transparentne świadczenie usług. Powyższe dane mogą być udostępniane na stronach internetowych, jedynie w celach informacyjnych o prowadzonej działalności w danej lokalizacji.  

Dodatkowe informacje na temat udostępniania solarium, w szczególności umieszczone w pewnej odległości od solarium, np. informacja przed pasażem handlowym, stojak informacyjny lub plakat na sąsiednim budynku, stanowią reklamę i promocję usług, a zatem są zabronione.

Więcej w tej kategorii: Komunikat PPIS w Gdańsku »

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2288680

realizacja: Nabucco