Obchody Światowego Dnia AIDS

                       

   W dniu 01.12.2016r. już po raz 28 obchodzony był Światowy Dzień AIDS, święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia. Upamiętnia ono osoby zmarłe na AIDS oraz zwraca uwagę na problemy tych, którzy zmagają się z zakażeniem i chorobą.

   Co roku pod nowym hasłem z okazji Światowego Dnia AIDS odbywają się wystawy, konferencje, prowadzona jest edukacja mająca na celu zwrócenie uwagi na problem HIV/AIDS.

    Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia zorganizowała z okazji tego święta akcję prozdrowotną w Zespole Szkół Energetycznych w Gdańsku.  Wśród  uczestników akcji przeprowadzona została dystrybucja materiałów edukacyjnych dotyczących problematyki HIV/AIDS. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku przeprowadzała  z młodzieżą  rozmowy dotyczące ich wiedzy na temat HIV i AIDS.

     W ramach obchodów  Światowego Dnia AIDS  uczestnicy akcji  mogli  wziąć również   udział w bezpłatnym badaniu poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera. Oprócz tego młodzież chętnie korzystania z alkogogli, czyli okularów symulujących u noszącego stan nietrzeźwości. Wielu chętnych próbowało przejść po linii prostej w alkogoglach, jednak nie wszystkim się to udawało. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, personelu oraz zaproszonych gości szkoły.

 

© 2006 - 2019 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2259219

realizacja: Nabucco