Światowy Dzień Zdrowia

 Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Corocznie WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań każdego roku ma być poprawa stanu zdrowia ludzi. Możliwe to jest poprzez stały i systematyczny postęp w zakresie edukacji społeczeństwa, profilaktyki, diagnozowania, leczenia chorób oraz promocji zdrowego stylu życia.

 

 

            W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w roku 2016 pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Oddziału Przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku wspólnie z Zarządem Kupców Gdańskich zorganizowali w dniu 9 kwietnia 2016r. (sobota) akcję prozdrowotną w Gdańskiej Hali Targowej, Plac Dominikański 1 w Gdańsku. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2016r. było hasło „Pokonaj cukrzycę”.


           W przygotowanym punkcie informacyjnym wykonywali pomiary poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu z płuc u osób palących tytoń, udzielali porad dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych i cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, szkodliwości palenia tytoniu, wpływu zdrowej diety i aktywności fizycznej na zdrowie, dopalaczy, szczepień oraz prowadzili dystrybucję materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia, szkodliwości palenia tytoniu, dopalaczy, szczepień, raka piersi i szyjki macicy, profilaktyki chorób zakaźnych i cywilizacyjnych w tym grypy.

 

Ulotki informacyjne:

pdf CUKRZYCA - Światowy Dzień Zdrowia 2016 (2.34 MB)

pdf Czy grozi ci cukrzyca (1.52 MB)

 

Test zagrożenia cukrzycą można wykonać TUTAJ

 

 

 

 

 

 

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2329674

realizacja: Nabucco