Akcja informacyjno – edukacyjna, na temat środków odurzających wśród młodzieży szkolnej w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Gdańsku.

 

W dniu 24 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 przy ul. Wita Stwosza 23 w Gdańsku odbyła się akcja  informacyjno – edukacyjna w ramach programu edukacyjnego pt.: „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

Przedstawiciele Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku zachęcali do zdrowego stylu życia, bez uzależnień od alkoholu, nikotyny i innych środków psychoaktywnych. Prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjnych (ulotki, broszury, plakaty) oraz udzielano porad jak zerwać z nałogiem palenia tytoniu. Bierni oraz czynni palacze mogli zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu z płuc za pomocą smokerlyzera. Udostępniono alkogogle – okulary symulujące stan nietrzeźwości, mające na celu ukazanie zniekształcenia rzeczywistości po spożyciu alkoholu. Pracownicy Sekcji OZiPZ mierzyli również uczestnikom akcji poziom ciśnienia tętniczego krwi, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród pracowników oraz młodzieży ZSS Nr 2 w Gdańsku.

Zbliżające się ferie zimowe to okres czasu sprzyjający ryzykownym zachowaniom. Akcja w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Gdańsku miała na celu zmniejszyć ryzyko narażenia zdrowia i życia, spowodowanym zażywaniem substancji psychoaktywnych. Uczniowie w/w szkoły chętnie brali udział w prowadzonej przez pracowników Sekcji OZiPZ rozmowie na temat bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych.

 

     

    

 

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2333569

realizacja: Nabucco