„Piknik na Zdrowie” na terenie Hevelianum w Gdańsku

 

W dniu 8 czerwca 2019r. w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku wzięli udział w „Pikniku na Zdrowie” na terenie Hevelianum w Gdańsku organizowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

W czasie trwania akcji uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, z alkogogli symulujących stan nietrzeźwości. Osoby palące tytoń sprawdzili poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu z płuc za pomocą smokerlyzera.

Uczestnicy pikniku zostali objęci poradnictwem i dystrybucją materiałów dotyczących szkodliwości palenia tytoniu i używania tzw. „dopalaczy”, zasad zdrowego żywienia i wpływu aktywności fizycznej, zakażeń przenoszonych drogą płciową, czerniaka, grypy, gruźlicy, kleszczy oraz HIV/AIDS. Zwrócono również uwagę na zagrożenia zdrowotne wynikające z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV oraz jak bezpiecznie zachować się podczas wypoczynku letniego.

Badanie zawartości CO w wydychanym powietrzu
Badanie zawartości CO w wydychanym powietrzu
Wynik pomiaru CO w wydychanym powietrzu
Wynik pomiaru CO w wydychanym powietrzu - Tabela poziomów CO

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2367096

realizacja: Nabucco