7 grudnia Krajowy Dzień Szczepień

 

XI Ogólnopolski Dzień Szczepień

 

Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Szczepień jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom oraz poprawa społecznej wiedzy na temat korzyści wynikających ze stosowania szczepień a także konieczności poszerzenia dostępu do tego rodzaju profilaktyki.

Ogólnopolski Dzień Szczepień organizowany był po raz pierwszy w 2009 r. jako społeczna akcja non – profit. Inicjatywa obchodów powstała dzięki współpracy trzech towarzystw lekarskich: Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, Sekcji Wakcynologii, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i  Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa. Partnerem instytucjonalnym  i współorganizatorem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Szczepień Ochronnych jest Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Inicjatywa obchodów Ogólnopolskiego Dnia Szczepień wpisuje się w działania na rzecz promocji i Inicjatywa obchodów Ogólnopolskiego Dnia Szczepień wpisuje się w działania na rzecz promocji i profilaktyki zdrowotnej zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Realizacja projektu jest koordynowana przez oddziały terenowe Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP) .

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Szczepień są prowadzone:

  • Akcja informacyjna i medialna promująca ideę szczepień (ulotki, plakaty);
  • Organizacja punktów informacyjno – konsultacyjnych, które w tym dniu będą udzielały specjalistycznych porad dotyczących szczepień;
  • Akcje szczepień w wybranych placówkach medycznych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ogolnopolskidzienszczepien.pl.

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2399160

realizacja: Nabucco