„Bezpieczne lato 2020” w Sport Park Przymorze w Gdańsku

W dniu 28 lipca br. w Sport Park Przymorze w Gdańsku przy ul. Lecha Kaczyńskiego 13 pracownicy Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku przeprowadzili spotkanie kontrolno - edukacyjne dotyczące bezpiecznych wakacji.

Prowadząca przedstawiła uczestnikom spotkania prawidłową technikę mycia rąk oraz higienę ciała. Koloniści poznali zasady bezpiecznego wypoczynku nad morzem i w lesie, jak zachować się w sytuacjach ryzykownych, np. gdy zaczepi je ktoś nieznajomy: na ulicy czy w Internecie. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, wykazując się dużą rozwagą i znajomością podstawowych numerów alarmowych. Na zakończenie warsztatów prelegentka przekazała pakiet materiałów edukacyjnych w formie ulotek i plakatu dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych opiekunom kolonii letniej, a dzieciom zostały rozdane plany zajęć na przyszły rok szkolny.

„Bezpieczne lato 2020” w Studio Tańca Artistic
w Garnizonie Kultury w Gdańsku

 

 

W dniu 30 lipca br. w Studio Tańca Artistic w Gdańsku przy ul. Słowackiego 21 pracownicy Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku wraz z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili warsztaty dotyczące bezpiecznych wakacji.

Podczas spotkania edukacyjno – informacyjnego uczestnicy półkolonii dowiedzieli się czym zajmuje się Inspekcja Sanitarna oraz omówione zostały:

- podstawowe zasady bezpieczeństwa nad morzem i w lesie;

- prawidłowa technika mycia rąk i higiena ciała;

- jak się zachować w sytuacji, gdy zaczepi nas osoba nieznajoma na ulicy lub w Internecie;

- przypomniane zostały podstawowe numery telefonów alarmowych.

Na zakończenie spotkania organizatorzy półkolonii letniej otrzymali pakiet materiałów edukacyjnych w formie ulotek nt. bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

„Bezpieczne lato 2020” w Gdańskiej Szkole Artystycznej

            W dniu 17 lipca br. pracownicy Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku wraz z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili warsztaty dotyczące bezpiecznych wakacji w Gdańskiej Szkole Artystycznej.

Podczas wydarzenia informacyjno – edukacyjnego pt.: „Bezpieczne lato 2020” jedna z osób uczestniczących w akcji została poproszona o przedstawienie poprawnej techniki mycia rąk, pod czujnym okiem prowadzących, pozostałym uczestnikom. Następnie przedstawiciele PSSE w Gdańsku omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad morzem i w lesie m. in. jak ustrzec się przed nadmiernym nasłonecznieniem i przed kleszczami. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, wykazując się dużą wiedzą i znajomością omawianych tematów. Na zakończenie warsztatów młodzież otrzymała plany lekcji na przyszły rok szkolny. W akcji wzięło udział 24 osoby.

„Bezpieczne wakacje 2020” w Movement Arena w Gdańsku

W dniu 6 lipca br. w Movement Arena przy ul. Pokoleń Lechii 1 w Gdańsku pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku z Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia po raz kolejny przeprowadzili czynności kontrolno – edukacyjne wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Bezpieczne lato 2020” uczestnicy wypoczynku dowiedzieli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, zalecono im korzystanie z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych itp. Prowadząca zajęcia podkreśliła szczególną dbałość o higienę rąk. Dzieciom zostały przypomniane podstawowe numery telefonów alarmowych, a na koniec zajęć otrzymały materiały edukacyjne w formie ulotek dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.

„Bezpieczne lato 2020” w sali zabaw „BUDUMI” w Gdańsku

W dniu 3 lipca br. Pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku w ramach Akcji edukacyjnej „Bezpieczne Lato 2020” przeprowadził zajęcia profilaktyczne w sali zabaw „BUDUMI” przy ul. Hemara 19 w Gdańsku. Prowadząca przekazała dzieciom najważniejsze informację dotyczące profilaktyki prozdrowotnej w zakresie: ogólnych zasad bezpiecznego wypoczynku, zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, zdrowego stylu życia, techniki mycia rąk oraz higieny ciała. Uczestnicy akcji chętnie odpowiadali na pytania oraz znali podstawowe numery telefonów alarmowych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (ulotki, plakat) dotyczących profilaktyki chorób oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji.

„Bezpieczne lato 2020” w Szkole Podstawowej dla Chłopców Fregata

            W dniu 2 czerwca br. pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku przeprowadził warsztaty w Szkole Podstawowej dla Chłopców Fregata. W ramach Akcji informacyjno – edukacyjnej pt.: „Bezpieczne lato 2020” dzieci poznały zasady bezpiecznego wypoczynku nad morzem i w lesie, jak zachować się w sytuacjach ryzykownych, np. gdy zaczepi je ktoś nieznajomy: na ulicy czy w Internecie. Chłopcy chętnie uczestniczyli w dyskusji, wykazali się dużą rozwagą i znajomością podstawowych numerów alarmowych. Prowadząca zajęcia omówiła technikę mycia rąk oraz higienę ciała, przekazała pakiet materiałów edukacyjnych w formie ulotek i plakatu dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały plany lekcji na przyszły rok szkolny.

Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku i wakacji. Zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie dzieciom i młodzieży podczas letnich wakacji jest priorytetem dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wraz z pracownikami Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku
w okresie wakacyjnym prowadzą wspólne działania kontrolno – informacyjne pt.: „Bezpieczne lato 2020”.

 

W dniu 30 czerwca br. pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE
w Gdańsku przeprowadził akcję edukacyjno – informacyjną w Szkole Podstawowej nr 77
w Gdańsku przy ul. Orłowskiej 13, w której trwają półkolonie Piłkarskie AS Pomorze.

Podczas spotkania z uczestnikami prowadząca przekazała pakiet materiałów edukacyjnych (ulotki, plakat) dotyczące profilaktyki prozdrowotnej oraz omówiła:

- zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji,

- jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych,

- zasady prawidłowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia,

- prawidłową technikę mycia rąk oraz dbanie o higienę ciała.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania oraz wykazały się znajomością podstawowych numerów telefonów alarmowych.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku życzy wszystkim dzieciom oraz ich towarzyszą zdrowych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

 

Spotkanie profilaktyczne nt. techniki mycia rąk w Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku

W dniu 9 marca br. w Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku przy ul. Ubocze 3 odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas IV – VIII nt. techniki mycia rąk oraz zasad prawidłowego dbania o higienę rąk. Uczniowie szkoły zostali poinformowani o tym, że brudne ręce są przyczyną różnych chorób oraz o tym, że dotykanie brudnymi rękami okolic oczu, nosa czy ust niesie ryzyko infekcji. Uczniowie szkoły chętnie odpowiadali na pytania dlaczego zatykanie ust i nosa podczas kichania jest ważne i jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad higieny rąk.

W spotkaniu wzięło udział 230 uczniów i 13 nauczycieli SP nr 16 w Gdańsku.

Spotkanie informacyjno – profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku

 

Ostatnio dodane:

Archiwum

© 2006 - 2020 PSSE w Gdańsk.

Unikalnych wizyt: 2399159

realizacja: Nabucco